• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Як правильно читати книги . Правила читання книг

Людина, що прагне до успіху і регулярно працює над власним розвитком, постійно потребує нових знань та необхідної інформації, отримати які можна за допомогою інтернету, тренінгів, семінарів, ну, і звичайно з книг. Книги це найдоступніший джерело знань і корисної інформації, однак, це не означає що їх читання просте заняття. Необхідно знати, як правильно читати книги! У цій стаття будуть наведені основні правила читання книг.

Вибір книги

Якщо читання певної книги здається вам марним, нудним і нецікавим варто продовжувати читати? Навіщо втрачати час на те, що вам зараз потрібно і можливо ніколи не знадобитися? Для того щоб правильно читати книги, важливо вміти їх вибирати.

До вибору книги слід підходити як до покупку дорогої речі, адже це ваш майбутній досвід і багаж знань, від яких безпосередньо залежить ваш рух до успіху. Навчившись правильно вибирати книги. ви заощадите гроші і час і знайдете дійсно вартісну інформацію.

Правильно читати ті книги, які відповідають поставлених вами цілей, які можуть допомогти вирішити поставлені перед вами завдання (йдеться про спеціалізованій літературі сприяє підвищенню вашої кваліфікації як працівника, книгах по саморозвитку і книгах загальноосвітніх, до яких можна віднести твори вітчизняних і зарубіжних класиків). Тому перш ніж завантажувати з мережі сотні електронних книг або йти в книжковий магазин за черговим бестселером, задайтеся питанням – Що ви хочете дізнатися або які навички ви бажаєте придбати? Одне з головних правил читання книг – вибір книги задовольняє ваші потреби і відповідної постановці цілей !

Розібратися у нескінченній безлічі книг і вибрати ті з них, які необхідно прочитати, виходячи з ваших професійних і життєвих цілей. ви можете за допомогою інтернету.

Виберіть кілька авторів, які зарекомендували себе, мають репутацію, авторитет і практичний досвід у вивченні та використанні необхідних для вас знань. Ознайомтеся з їх біографіями, відвідайте соціальні сервіси для любителів читання, вивчіть відгуки читачів та критиків. Особливу увагу зверніть на утримання та опис книги (воно може бути як вказано на обкладинці, так і на розвороті), дізнайтеся, чи підходить вона вам і чи є в ній інформація, яка вам потрібна.

Прочитавши кілька абзаців з книги, ви зрозумієте, цікаво чи це видання, складним чи доступною мовою подано матеріал. Книга повинна читатися з легкістю, адже тексти, які усвідомлюються лише в глибокому розумінні, читати не цікаво.

Також важливо вирішити якого автора ви хочете читати зарубіжного або російського. Наприклад, економічні навички більш відомі західним авторам, і вони краще в цьому розбираються, ніж наші. Проте це можна сказати не про всіх авторів і не про всі книги.

Активне читання


Як правильно читати книги
. Читайте активно! У процесі читання корисно підкреслювати, виділяти, коментувати і виписувати найсуттєвіші і значущі частини тексту. Виділяючи для себе важливу інформацію, ви краще пізнаєте і запам’ятовуєте матеріал. не даєте собі розслабитися і тримайте свідомість зосередженим на потрібному матеріалі, а не просто бігаєте очима по тексту. Звичайно ж, метод активного читання не відноситься до читання художньої літератури, яку ви читаєте, щоб просто відпочити. Активне читання більше підходить для спеціальної та професійної літератури.

Як правило при читанні книг, можна використовувати складання інтелект-карт. Вони допоможуть структурувати інформацію, яку потрібно чітко усвідомити і надовго запам’ятати.

Що б глибше розуміти прочитане, Мортімер Адлер, автор твору «Як читати книги. Керівництво з читання великих творів», радить дотримуватися три правила читання книг:

§ Отримаєте загальне уявлення про книгу і проведіть аналіз її структури;

§ Читаючи книгу, шукайте спільну мову з автором і глибоко вникайте в суть тексту;

§ Після прочитання сформуйте власну критичну думку про книгу.

Помірність читання

Безумовно, читати книги корисно для професійного, інтелектуального і морального розвитку людини, але читання може нести і небезпека. Так, наприклад, якщо ви читаєте більше, ніж встигаєте зрозуміти і осмислити ваші власні думки, заміщуються думками авторів творів, які ви прочитали. Правильне читання книг. передбачає помірність — щоб було ясно, що ви не просто реагуєте на цитати і думки інших, але і робите щось своє.

Застосовуйте нові знання на практиці

Ще одне важливе правило читання книг – частіше запитуйте себе про те, чим може бути вам корисний той чи інший рада і про те, як можна використовувати його у своєму житті.

Буває, що прочитавши одну книгу за саморозвитку, людина починає жадібно читати іншу. У більшості випадків ККД такого читання дорівнює нулю. Так як отримана інформація не використовується, вона з часом забувається, адже великий потік інформації (знань) просто не встигає по поличках вкластися у свідомості. Тому прочитавши книгу цілком, не поспішайте завантажувати або купувати іншу, а краще складіть план дій з розвитку на основі отриманих знань. Застосовуйте отримані знання на практиці. Хороша книга – це не бульварний роман, який читають за один день, а дар долі, яку вам необхідно вміло втілювати на ділі.

Запам’ятайте, не все прочитане обов’язково може бути застосовне до вашої ситуації і до вас особисто. Автор лише описує свою точку зору. і вам не обов’язково дотримуватися всіх нових ідей як божих заповідей. Відкидайте марне і забирайте корисне.

Ще декілька коротких порад про те, як правильно читати книгу:

Якщо вам зустрічаються невідомі вирази, фрази або слова не лінуйтеся, дізнавайтеся їх зміст і тлумачення. Також не лінуйтеся дивитися на посилання та примітки, деколи там знаходиться досить цікава, і найголовніше корисна інформація.

Не правильно читати книги різної тематики упереміж, краще вивчати доповнюють один одного книги або розглядають ті ж проблеми, але вже під іншим кутом (дискутуючі один з одним). Це дозволяє краще зрозуміти прочитану книгу і розглянути предмет з усіх сторін.

Використовуйте закладки. Звичайно, можна обійтися і без неї: загнути кут сторінки, залишити позначку олівцем або перевернути книгу на потрібній сторінці. Але набагато простіше купити або зробити своїми руками закладку, тим більше так ви не зіпсуєте книгу.

Правильно буде читати книгу, зручно розташувавшись і в спокійній обстановці, там, де вам ніхто не зможе перешкодити — вдома, на дачі, на природі.

Якщо вам сподобалася книга, і ви почерпнули чимало корисної інформації, то поділіться радістю з іншими — залиште відгук про книгу в соціальних мережах, напишіть повноцінну рецензію у своєму блозі, складіть перелік кращих цитат, порадьте книгу друзям і знайомим. Так ви не тільки допоможете комусь отримати цінні та унікальні знання, а також самі зайвий раз підведете підсумок читання книги і розкладіть по поличках засвоєну при читанні інформацію.

Підіб’ємо підсумок. Співвідносьте читання книг зі що стоять перед вами цілями і завданнями, читайте вдумливо і не поспішаючи, аналізуйте прочитане і застосовуйте знання на практиці і ця праця не буде марною. Правильне читання книг — шлях до унікальних знань, який веде людину вперед і дає можливості для покращення життя, професійного та особистісного самовдосконалення

Чотири причини читати більше книг

Американський експерт із саморозвитку Жордін Кормьєр назвала чотири безсумнівні переваги читання книг

На перший погляд здається, що знайти в інтернеті крутий фільм і подивитися його буде цікавіше, ніж прочитати який-небудь довгий роман. Однак насправді книга принесе набагато більше користі, вважає експерт, передає Care2.

Чотири причини читати більше книг такі:

З'являється натхнення. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення нових проектів, ідей, на подорожі або отримання будь-якого іншого цінного досвіду.

Підвищується впевненість у собі. Читання допомагає розширити словниковий запас і межі інтелекту. Відчуваючи себе більш обізнаною у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах і підготовленою до будь-яких життєвих викликів.

Розвивається розуміння чужих точок зору. Люди, які часто читають, як правило, більш чутливі, ніж ті, хто цього не робить. Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до емпатії. Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, людина розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей.

Зменшується стрес. Читання – це своєрідна форма релаксації. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем. Читання книг справді бореться зі стресом і поганим настроєм. Жордін Кормьєр вважає, що читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.

Правила читання книги для учнів

• Якщо хочеш навчитися читати добре, намагайся читати не менше 30 - 40 хвилин кожен день.
• Вибери зручну позу для читання, лежачи читати, не рекомендують.
• Під час читання вимкни телевізор, прибери предмети, які тебе будуть відволікати.
• Читай вголос і не поспішай.
• Вчіться у героїв прочитаних книг хорошим манерам і гарним вчинкам.
• Якщо ти вирішив перервати читання до наступного разу, поклади закладку в книгу.
• Поділися з друзями інформацією про цікаву і захоплюючу книгу.
• Веди щоденник читання прочитаних книг, не лінуйся виписувати туди цікаві фрази з книги. Можливо коли-небудь ти до них повернешся.

Шановні читачі! Ви знаєте, що все треба робити за правилами. Правила існують і у нашій шкільній бібліотеці. Будь ласка, ознайомтесь з ними!

Правила користування шкільною бібліотекою

1.1. Правила користування шкільною бібліотекою розроблені відповідно до Типових правил користування бібліотеками в Україні із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001р. № 319, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 22.06.2001р. за № 538/5729.

1.2. Бібліотека є культурно-просвітницьким інформаційним центром, забезпечує популяризацію і загальнодоступність книг та інших носіїв інформації.

1.3. У своїй діяльності бібліотека школи керується Конституцією України, Законом про освіту, Законом України про бібліотеку та бібліотечну справу, нормативними документами і розпорядженнями Міністерства освіти та культури України, Управління освіти, Положенням про бібліотеку загальноосвітньої школи.

1.4. Фонд бібліотеки є державною власністю.

1.5. Принципами діяльності є загальнодоступність, політичний нейтралітет.

Права користувачів

2.1. Користувачами бібліотеки є учні школи, вчителі, вихователі, обслуговуючий персонал.

2.2. Користування бібліотекою безкоштовне.

2.3. Користувачі шкільної бібліотеки мають право:

· одержувати у тимчасове користування книги та інші носії інформації додому і для користування у читальному залі з фонду бібліотеки

· користуватися бібліографічним, довідково-інформаційним обслуговуванням, яке надає бібліотека

· брати участь у масових заходах з популяризації літератури, які проводить бібліотека

· обирати і бути обраним до активу бібліотеки

2.4. Користувач може отримати додому не більше п’яти книг терміном не більше, як 15 днів. Термін користування новими виданнями, літературою підвищеного попиту встановлюється бібліотекарем школи.

2.5. Користувач може продовжити встановлений термін користування книгами, якщо на них немає попиту з боку інших читачів.

2.6. Кількість творів друку та інших носіїв інформації, які видаються у читальному залі не обмежується.

2.7. Рідкісні, цінні книги та інші носії інформації, єдині примірники, довідкові видання додому не видаються.

Обов'язки користувачів

3.1. При запису до бібліотеки користувач повинен ознайомитись з «Правилами користування шкільною бібліотекою» і підтвердити їх виконання підписом на читацькому формулярі.

3.2. Користуючись книгами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитись до них; в разі виявлення дефектів, попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на книзі відповідну позначку.

3.3. Особи, які заподіяли шкоду фонду бібліотеки, несуть матеріальну відповідальність у відповідності з чинним законодавством.

3.4. Користувачі, які загубили книги з фонду бібліотеки або заподіяли непоправну шкоду, зобов’язані замінити їх аналогічними книгами або такими, які вважаються бібліотекою рівноцінними. Якщо заміна книги неможлива, користувачі відшкодовують її дворазову вартість.

3.5. За втрату книг з фонду бібліотеки та пошкодження їх неповнолітніми користувачами матеріальну відповідальність несуть їх батьки, опікуни, поручителі.

3.6. Користувачі можуть бути позбавлені права користування бібліотечним фондом за умов порушення «Правил користування шкільною бібліотекою»:

· за затримку книг терміном один місяць

· за порушення порядку у бібліотеці – терміном на один тиждень

3.7. Учні школи зобов’язані давати свої підручники шкільній комісії для перевірки стану збереження підручників.

3.8. Користувачі повинні бережливо ставитися до фонду і майна бібліотеки, підтримувати тишу і порядок у приміщенні бібліотеки.

Обов'язки шкільної бібліотеки з обслуговування користувачів

4.1. Бібліотека зобов’язана інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає .

4.2. Створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних книг.

4.3. Дбати про культуру обслуговування користувачів.

4.4. Формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотекою, сприяти підвищенню культури читання.

4.5. Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам книг.

4.6. Звітувати перед користувачами бібліотеки.

Кожен відвідувач бібліотеки зобов'язаний дотримуватися таких правил:

· Дотримуватися тиші.

· Дбайливо ставитися до друкованих видань (не рвати, не м'яти і не робити поміток).

· Повертати літературу у встановлені терміни.

· Не виносити книги з бібліотеки без відмітки в читацькому формулярі.

· Уважно переглядати екземпляр на наявність дефектів перед тим, як віднести додому. У разі виявлення слідів псування повідомити бібліотекаря.

· Чи не переставляти книги з одного місця на інше.

· Якщо екземпляр загублений, потрібно придбати рівноцінне видання і здати в бібліотеку, пояснивши ситуацію.

Правила поводження з книгою

· Поводься з книгами акуратно, стався до них дбайливо.

· Не виривай сторінок, не малюй у книгах.

· Не читай книгу під час їжі – можеш забруднити її.

· Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.

· Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.

· Не тримай книгу на сонці та в місцях, де багато вологи.

· Узявши книгу для читання, обгорни її.

· Якщо книгу пошкоджено, відремонтуй її.

· Не використовуй для її ремонту канцелярський клей, ізо- та клейку стрічку.

Правила гігієни читання

1. Не потрібно читати лежачи.

2. Не можна читати, коли погане освітлення.

3. Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

4. Книгу тримати не ближче ніж 30см від очей.

5. Кожну годину потрібно давати очам відпочинок на 10 хв.

Кiлькiсть переглядiв: 1746