• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Вчительська скринька

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» Тарасові слова – то правда жива!


Організатор : Ковальчук Валентина Миколаївна


Дата початку: 12.03


Дата завершення: 12.03


Час початку: 12:00


Час завершення: 13:00


Місце проведення заходу: Миколаївський НВК


Опис :

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»

Тарасові слова – то правда жива!

Мета: Продовжити ознайомлення учнів з красою, неповторністю, чарівністю Шевченкового слова, його біографією.

Розвивати пам'ять, мислення, увагу, вміння робити самостійні висновки. Виховувати почуття любові і поваги до світлого образу поета-мислителя

Т.Г. Шевченка,

Обладнання. Портрет Т.Г. Шевченка, уквітчаний віночком, виставка книжок, карта України, прапорець.

Хід уроку

I, Привітання.

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас.

І запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас.

Доброго дня мовим за звичаєм.

Всі ми вам зичимо щастя, здоров'я,

Кожної днини миру і злагоди

Вашій родині!

Учитель.

Навесні, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сили й живої снаги

Ми вивчаємо твори Шевченка.

Учень.

На деревах бруньки повняться соком,

Сонце підіймається на небі високо.

Ми нарвемо квіток, за нашим звичаєм,

Сплетемо вінок, портрет заквітчаєм.

(Дві дівчинки уквітчають портрет Шевченка).

Учень.

Тоді заспіваємо на повнії груди,

Нехай знають люди, як Шевченка люблять,

(Пісня «Уклін тобі, Тарасе»).

— Діти, сьогодні ми проведемо підсумковий урок про великого Кобзаря. Девіз уроку: «Учітеся, любі мої, думайте, читайте..,»

II. Повторення відомостей про життя Шевченка.

(Відповіді по групах).

1-а група

- Де народився Т.Г. Шевченко?

— Як називалася Його перша книга?

- Коли і де помер Шевченко?

(Використати карту України прапорець).

2-а група

- Хто був найрідніший для дітей сім'ї Шевченка? Чому?

— Кого найдужче любив Тарас

— Коли померла мама Тараса де її поховали?

3-я група

— Як жилося сиротам сім'ї Шевченка?

— Що писав Шевченко про цей період свого життя?

(Тяжко-важко жити й сироті без роду...)

4-а група

— Яка доля спіткала батька Тараса?

— Що з господарств заповів батько синові?

— Чи помилився батько Тараса?

III. Екскурсія по творах Шевченка. (Виставка книжок).

— Ці твори ви можете взяти в бібліотеці, щоб поглибити свої знання з творчості Т.Г. Шевченка. Твори, які ми з вами вивчали, знаходяться ось у цих книжках.

— Давайте пригадаємо, які ми вивчили твори? Запис на дошці допоможе вам.

Зацвіла вечірняя

Встала весна чорну землю

Світає у лузі

Зоре моя край неба палає

(Один учень з кожної групи з’єднує слова).

Гра «Що я чую, що я бачу»

(Звучить запис вірша «Світає, край неба палає»).

Що чую?

Легенький вітерець, мукають корови, тягнуть воду з криниці, гавкають собаки, кукурікають півні, косар клепче косу, поїхав віз, соловейко співає.

Що бачу?

Сонце показується із-за горизонту, небо червоне, соловейко співає на гілочці, повернувшись до сонечка, верби зеленіють.

IV. З якого вірша щ рядки?

(Робота з картками).

1. Встала весна, чорну землю сонну...

...її рястом, барвінком...

2. Защебетав..., угору летючи,

Закувала.., на дубі... ,

3. Зоре моя... , зійди над ... ,

Поговорим ... в неволі з тобою.

4. Зацвіла у лузі червона ... ,

Ніби засміялась дівчина — ... .

V. Який рядок зайвий?

1. Зоре моя вечірняя, зійди над горою,

Встала весна, чорну землю, сонну розбудила.

Поговорим тихесенько в неволі з тобою.

2. Зацвіла у лузі червона калина.

Защебетав соловейко — пішла луна гаєм.

Ніби засміялась дівчина-дитина.

3. Світає, край неба палає,

Любо, любо стало, пташечка зраділа і

защебетала. Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.

4. Встала весна, чорну землю, сонну розбудила,

Червоніє за горою, плугатар співає.

Уквітчала її рястом, барвінком укрила.

(Діти визначають зайвий рядок і називають назву твору)

VI. Співвідношення вірша з назвою твору.

Світає, край неба палає Зацвіла у лузі

червона калина,

Ніби засміялась

дівчина-дитина.

Зацвіла у лузі Зоре моя вечірняя,

червона калина зійди над горою,

Поговорим тихесенько

в неволі з тобою.

Зоре моя вечірняя Защебетав жайворонок,

угору летючи,

Закувала зозуленька,

на дубі сидячи.

Вранці Світає, край неба палає,

Соловейко в темнім гаї

сонце зустрічає.

(Учні повинні підібрати правильний заголовок).

VII. Декламування віршів.

(З кожної групи по одному Т.Г. Шевченка не за програмою).

VIII. Творча робота.

Склади прислів'я:

Шевченко Тарас наче... зорі.

Шевченкові твори сяють, мов... сонце для нас.

Шевченків «Кобзар» — то для народу... не забудем,

Ми Шевченка славить будем і ніколи... великий дар.

(Учні складають прислів'я і записують в зошити для читання).

IX. Вивчення скоромовки.

Шевченко - наша слава, наш пророк і наш співець.

І за волю, за державу

Богом даний нам борець.

X. Кросворд.

— А зараз ми відгадаємо, в якій книзі зібрані поезії Т.Г. Шевченка, за допомогою кросворда.

1. Зацвіла у лузі червона...

2. Зоре моя вечірняя, зійди над...

3. Між ярами над ставами... зеленіють.

4. Закувала...

5. Любо, любо стало, пташечка...

6. Червоніє за горою, ... співає.

XI. Заключне слово вчителя.

Пам'ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам'ять. Іменем Шевченка названо вулиці, театри. Національний університет носить його ім'я. На майданах міст, сіл споруджено пам'ятники поетові.

Учні.

До побачення, любі гості,

Вам зичим радості й пісень.

Вам також ми бажаєм

Настрою на цілий день./Files/images/Фото1786.jpg