Розвиток мовлення "Я морозу не боюся"


Організатор : Лиходід В.Ю.


Дата початку: 16.01


Дата завершення: 16.01


Час початку: 10:00


Час завершення: 11:00


Місце проведення заходу: дитячий садок


Опис :

Тема : Я морозу не боюся

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з особливостями сезонних змін у природі; продовжувати навчати словоутворення, зокрема утворення прикметників від іменників; учити добирати слова-ознаки, слова-дії до іменників; розвивати увагу, вміння зосереджено слухати зміст твору.

Матеріал: тематичні малюнки «Зимовий одяг, взуття»

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.Читання вірша Грицька Бойка.

Я МОРОЗУ НЕ БОЮСЬ!

Я морозу не боюсь!

В кожушину одягнусь.

Хай мороз не злиться

Я у рукавицях.

Хай мороз не коле так

В мене шапка з кролика.

Хай мороз не хвалиться

Я у теплих валянцях.

Я морозу не боюсь!

Під ногами : хрусь, хрусь.

-Чому герой вірша не боється морозу?

-Як ще можна захиститися від морозу?

2.Словесна гра «Мерзнуть лапки»

Мета: удосконалювати вміння утворювати прикметники від іменників.

-Узимку дуже холодно. Не всі тварини сплять у своїх домівках. Їм і взимку доводиться шукати їжу, тож у холодні зимові дні вони мерзнуть.

*Мерзнуть лапки в миші – тобто … (мишачі лапки)

*Мерзнуть лапки у вовка – тобто …(вовчі лапи)

*Мерзнуть лапки в зайця – тобто …(заячі лапки)

*Мерзнуть лапки в білки – тобто …(білячі лапки)

3. Робота в зошиті

Пройти стежинками, визначити і назвати, де чиї сліди на снігу.

4.Дидактична гра «Якими бувають…»

Мета: вправляти в добиранні слів – ознак до поданих іменників.

Демонстрація ілюстрацій зимового одягу, взуття, до яких необхідно дібрати ознаки.

(Наприклад : шапка буває яка? – тепла, хутряна, в’язана, різнокольорова і т.д.)

5. Робота в зошиті

Дібрати до зображених предметів слова- ознаки. Чобітки бувають які? Теплі, гумові, шкіряні, хутряні.

Обвести червоним олівцем предмети, назва яких починається на звук [ш].

6.Фізкультхвилинка

Діти уявляють себе білесенькими сніжиночками. Дмухнув вітерець – і полетіли сніжиночки! Діти під музичний супровід виконують танцювальні рухи.

Снігу випало багато,

Треба сніг увесь зібрати

Та у купу поскладати.

Отже, я беру лопату

Діти збираються разом.

-А тепер спочити час. Де ж це наша кучугура снігова? В чому справа? –Наша купа вся розбіглася! Діти розбігаються.

7. Дидактична гра «Через кучугур перестрибни, слово-дію назви».

Мета: вчити добирати слова – дії до іменників

Отже дорогі діти я з ялинкової мішури на килимі створю вам кучугур, а вам необхідно перестрибнути через нього і відповісти на запитання. З кожною правильною відповіддю «сніговий» кучугур «тане» (зменшується), а з неправильною – збільшується.

Орієнтовні запитання:

-Що робить шубка? (Гріє)

-Що роблять санчата? (Їдуть)

-Що робить сніжинка? (Падає)

-Що робить сніг? (Випадає)

-Що робить калюжа в мороз? (Замерзає)

-Що робить мороз зі щічками? (Щіпає)

8. Робота в зошиті.

Розглянути малюнки та сказати, хто що робить.

9.Вивчення вірша Грицька Бойка.

МОРОЗЕЦЬ

Морозець, морозець,

Не щіпай за щічки.

Теплі валянки у нас,

Шубки й рукавички.

Морозець, морозець,

Плеснемо в долоні!

У дівчаток і хлоп’ят

Носики червоні.

10.Підсумок

/Files/images/P111013_11.09.jpg

/Files/images/P111013_09.30.jpg