Звіт про роботу волонтерського загону «Поклик» Миколаївського НВК

Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Милосердя до ближнього, до матері, до дитини, до знайомих людей ніколи не повинно згаснути і затьмаритися. Будучи складовою частиною виховання в цілому, волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння.

На базі Миколаївського НВК працює волонтерський загін «Поклик». Робота загону тісно пов’язана з загально шкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним.

Принципи за якими ми працюємо:

• креативність у всьому;

• відповідальність та особистісний контроль;

• тактичне та стратегічне планування;

• дотримання етики волонтера;

• взаємоповага та взаємопідтримка;

• толерантність;

• створення та підтримка традицій загону;

• добровільна активність у справах;

• партнерство та рівноправність.

Щорічно на передодні Дня волонтера проводиться загально шкільна лінійка, на якій проводиться прийом в ряди волонтерів нових добровольців. Заслуговують на увагу такі форми роботи, як виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя» ініційовані та організовані волонтерами. Проводяться індивідуальні та колективні роботи.

Традиційними стали уроки «Мужності», естафети пам’яті до дня визволення Миколаївки від німецько-фашистських загарбників та до святкування Дня Перемоги.

На протязі року члени загону контролюють проведення акції «Чисте подвір»я», під час якої учні школи проводять прибирання пришкільної території, пам’ятника Загиблим воїнам. До учнів старшої і середньої ланки приєднуються і молодші школярі, які слідкують за чистотою подвір’я .

Волонтери організовують тематичні виставки, випускають стінівки.

В планах виховної роботи включено цикл бесід , на яких волонтери з учнями та вчителем обговорюють питання ввічливості, дружби, скромності, охайності, доброти, правдивості, чесності, співчуття, чуйності, справедливості, сміливості, добра та зла.

Не забувають добровольці і про учнів початкових класів. Вони організовують дозвілля на перервах: грають в ігри, проводять вікторини, карооке у бібліотеці. Не проходить жодного свята в початковій ланці без допомоги волонтерів. Діти допомагають у підготовці, прикрашуванні залу, проведенні свята. Власноруч виготовляють прикраси на Новий рік.

Триває й надалі акція «Посади квітку». Волонтери продовжують роботу по перебудові та оздобленню шкільних клумб.

Волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають дещо інше - розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим , хто потребує допомоги,

Вони часто відвідують одиноких літніх людей. Надають їм можливу допомогу.

Крім одиноких людей, волонтери не забувають і про пенсіонерів, завдяки керівництву школи і учасникам волонтерського загону було організовано привітання з днем сільського господарника а також привітання жіночої половини пенсіонерів зі святом 8 березня.

Про свою роботу волонтерський загін постійно звітує в пресі.

Волонтерський рух - це доброчинна робота, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот та суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим особам та соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Скільки в світі волонтерів, стільки і мотивів безкоштовної роботи./Files/images/SAM_9774.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 219