Стосунки в сім'ї (круглий стіл)

2016-11-08

Мета: виховувати у дітей глибоке почуття любові до своїх батьків, почуття вдячності вміння товаришувати з батьками і поводитись так, щоб бути порадником батькам; сприяти взаєморозумінню між батьками і дітьми.

1. Вступне слово вчителя.

"Три біди є у людини - смерть, старість і погані діти" - говорить українська народна мудрість.

В.Сухомлинський писав: "Старість неминуча, смерть невблаганна, а від поганих дітей можна дім зберегти як від вогню. І це залежить не тільки від самих дітей". Добре ставлення до дитини в сім'ї, у школі є запорукою того, що дитина виросте доброю. Важливо виховувати дитину так, щоб вона брала приклад з життя батьків. А щоб дитина була другом і порадником для батьків, щоб до її думки прислухалися в сім'ї - це є велике мистецтво.

Дуже важливо щоб батьки поважали дитину, вважали її рівноправною в сім'ї. Такий учень краще ставиться до своїх обов'язків. Він не вимагає того, чого не може купити сім'я. Він завжди пам'ятає четверту заповідь Божу:

"Шануй батька й матір своїх, і буде добре. І довго проживеш на землі."

Дитина щаслива, якщо батьки для неї є хорошими друзями.

2. Батьки згадують цікаві історії з життя дітей, вчитель теж пригадує все, що приємно згадати.

3. Анкета "Мистецтво жити з дітьми"

Тест "Які ви батьки?"

4. Розмови про стосунки в сім'ї.

" Тато і син на рибалці";

" Сім'я збирає гриби";

"Готуємося до Різдва";

"Працюємо в саду";

"Шиємо одяг лялькам".

На такі теми ведуть розповідь батьки і діти.

5. Конкурс "Народна мудрість".

Українська афористика В.Сухомлинського.

6. Василь Сухомлинський писав: "Знати дитину - це знати її силу і слабкості, розуміти її думки , переживання, бережливо доторкатися до її серця . Знати дитину - це та найголовніша точка, де стикаються теорія і практика педагогіки".

Взаємний обмін запитаннями.

7. Пісні "Мама і я", "Мій татусь", "Се наша хата".

Колискова "Тане вечір, ніч близенько".

8. Наказ дітям.

Батько і Мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждання. Все, що тобі дають Батько і Мати - це їхня праця, піт, утома. Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька - твоє життя, працьовитість любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною - це велике горе для твоєї Матері і Батька. По - справжньому любити їх - означає приносити в дім мир і спокій.

Твоя сім'я це не тільки Батько й Мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй у Батька й Матері дозволу на те, що без них вам робити не можна, або не тактично. Справжня свобода сина й дочки - бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків - перша школа громадського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо не навчишся підкорятися волі батьків, то не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дисциплінованим трудівником, товаришем і порадником своїх батьків, вірним батьком своїх дітей.

9. Молитва за батьків.

Всемилосердний Боже! Дякою тобі за наших батьків, за все добре, що ти нам дав через них. Вони виховують нас, навчають любити Твої святі заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати і слухати. А ти, Господи, поможи нам у цьому. Твоєю ласкою благослови їх, Господи, добром, здоров'ям, довгим і щасливим життям, хорони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі, діждатися втіхи від своїх дітей, а по смерті прийми їх і нас до небесного царства. Амінь!

10. Заключне слово вчителя.

Дозвольте закінчити нашу зустріч такими словами :

Нехай же будуть ваші руки сильними, а душі - зрячими. Хай поруч із матір'ю завжди йтиме батько! Хай кожна дитина, яка приходить у цей світ, матиме ці два крила. Не задля того, аби літати, а щоб упевнено ходити по землі. І мати вірного друга - батька, щиру порадницю – матір! Малафій С.В.

Кiлькiсть переглядiв: 163