Виховна година "Забудемо образи"

2017-04-06

МИКОЛАЇВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ-ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

виховна година«забудемо образи»

Підготувала:

вчитель початкових класів

Чигрин М.М.


Забудемо образи

Мета: розвивати комуні­кативні навички, емпатійні та рефлексивні здібності учнів; покращити стосунки у класному колективі.

Притча «Скільки важить сніжинка?»

Одного разу маленька синичка, сидячи на засні­женій гілці дерева, запитала в дикого голуба:

— Скільки важить одна сніжинка?

— Не більше, ніж нічо­го, — відповів він їй.

— Тоді я хочу розповісти тобі дуже цікаву історію, —

вела далі синичка. — Одного разу я сиділа на ялиновій гілці, й почався снігопад. Це ще не була віхола, й легкі сніжинки спокійно лягали на дерева. Я нарахувала 7435679 сні­жинок, які опустилися на ялинову гілку. І коли остання сніжинка, що, як ти ска­зав, «важить не більше, ніж нічого», впала на неї — гілка зламалася. — Після цього синичка злетіла, залишивши голуба у гли­бокій задумі.

Скільки важать наші слова? Часом ті сло­ва, які «не важать» нічого, наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожна людина. Я точно знаю, що хоча б раз, але кожен із нас завдавав образи іншим, навіть не зауважуючи цього.

Діти висловлюють свої відповіді на за­питання: «Чи можна зважити наші слова?». Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добри­ми, лагідними можна підняти людині на­стрій, зробити її щасливою, а злими і жор­стокими — засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіп­сувати стосунків назавжди.

Вправа «Що мене найбільше ображає у стосунках з однолітками?»

Охочі зачитують уголос свої варіанти. Психолог наголошує, що названі причини образливі практично для всіх людей.

Вправа «Образа»

Психолог пропонує дітям пригадати свою найбільшу образу від ровесників, таку, що «болить» і досі, і записати її на окремому аркуші. Прочитайте, переживіть її подумки знову з усіма емоціями того моменту. Далі від щирого серця пробачте кривдників (кривдника) і порвіть аркуш, викиньте його у кошик для сміття. Бажано при цьому вго­лос сказати: «Я щиро пробачаю тобі…». Але лише якщо справді пробачаєш. Якщо у класі виявиться дитина, яка скаже, що не може цього зробити, поговоріть про те, як важливо вміти пробачати, не тримаючи образ у собі, тому що інакше це шкодить здоров’ю.

Дітям пропонують висловити свої почут­тя після того, як вони «викинули» образу у сміття. Переважна більшість відчуває по­легшення.

Гра «Упізнай, хто це?» Одному з учнів зав’язують очі, до нього мовчки підходить інший учасник гри, якогопотрібно впізнати, обмацуючи голову, об­личчя, плечі, одяг або за голосом.

Той, кого впізнали, стає ведучим. Зазви­чай гра сповнена позитивних емоцій.

Навіть знаючи людину, не завжди легко її впізнати. А ще важче — дізнатися про її думки, причини вчинків та слів. Тому ніко­ли не слід поспішати у своїх висновках про людину, зважаючи на те, що ми могли щось неправильно зрозуміти.

Вправа «Інтерв’ю»

Зараз ми спробуємо трохи більше пізнати одне одного. Для цього поділимося на па­ри та візьмемо інтерв’ю. За п’ять хвилин ви маєте отримати відповіді на такі запитан­ня (заздалегідь написані на дошці):

— Твоя улюблена страва?

— Що ти хотів(ла) би отримати на день народження?

— Твої улюблені заняття у вільний час? (Для старших підлітків.)

— Як ти уявляєш себе через 10 років?

— Чим ти любиш займатися у вільний час?

— Що ти взяв (взяла) би із собою на без­людний острів?

Поділити дітей можна так: половина учнів пише на картках своє прізвище, решта — ви­тягує зібрані психологом картки.

За кілька хвилин діти по черзі презентують те, що вони дізналися про своїх однокласни­ків. Дуже важливо, щоб висловилися всі.

Обговорення

Сьогодні ви більше дізналися одне про одного, пробачили колишні образи, зрозумі­ли, чого не слід робити у стосунках, щоб їх не втратити.

Кiлькiсть переглядiв: 239