Організатор : Лиходід В.Ю.
Дата початку: 16.01
Дата завершення: 16.01
Час початку: 10:00
Час завершення: 11:00
Місце проведення заходу: дитячий садок
Опис :
Тема : Я морозу не боюся
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з особливостями сезонних змін у природі; продовжувати навчати словоутворення, зокрема утворення прикметників від іменників; учити добирати слова-ознаки, слова-дії до іменників; розвивати увагу, вміння зосереджено слухати зміст твору.
Матеріал: тематичні малюнки «Зимовий одяг, взуття»
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Читання вірша Грицька Бойка.
Я МОРОЗУ НЕ БОЮСЬ!
Я морозу не боюсь!
В кожушину одягнусь.
Хай мороз не злиться
Я у рукавицях.
Хай мороз не коле так
В мене шапка з кролика.
Хай мороз не хвалиться
Я у теплих валянцях.
Я морозу не боюсь!
Під ногами : хрусь, хрусь.
-Чому герой вірша не боється морозу?
-Як ще можна захиститися від морозу?
2.Словесна гра «Мерзнуть лапки»
Мета: удосконалювати вміння утворювати прикметники від іменників.
-Узимку дуже холодно. Не всі тварини сплять у своїх домівках. Їм і взимку доводиться шукати їжу, тож у холодні зимові дні вони мерзнуть.
*Мерзнуть лапки в миші – тобто … (мишачі лапки)
*Мерзнуть лапки у вовка – тобто …(вовчі лапи)
*Мерзнуть лапки в зайця – тобто …(заячі лапки)
*Мерзнуть лапки в білки – тобто …(білячі лапки)
3. Робота в зошиті
Пройти стежинками, визначити і назвати, де чиї сліди на снігу.
4.Дидактична гра «Якими бувають…»
Мета: вправляти в добиранні слів – ознак до поданих іменників.
Демонстрація ілюстрацій зимового одягу, взуття, до яких необхідно дібрати ознаки.
(Наприклад : шапка буває яка? – тепла, хутряна, в’язана, різнокольорова і т.д.)
5. Робота в зошиті
Дібрати до зображених предметів слова- ознаки. Чобітки бувають які? Теплі, гумові, шкіряні, хутряні.
Обвести червоним олівцем предмети, назва яких починається на звук [ш].
6.Фізкультхвилинка
Діти уявляють себе білесенькими сніжиночками. Дмухнув вітерець – і полетіли сніжиночки! Діти під музичний супровід виконують танцювальні рухи.
Снігу випало багато,
Треба сніг увесь зібрати
Та у купу поскладати.
Отже, я беру лопату
Діти збираються разом.
-А тепер спочити час. Де ж це наша кучугура снігова? В чому справа? –Наша купа вся розбіглася! Діти розбігаються.
7. Дидактична гра «Через кучугур перестрибни, слово-дію назви».
Мета: вчити добирати слова – дії до іменників
Отже дорогі діти я з ялинкової мішури на килимі створю вам кучугур, а вам необхідно перестрибнути через нього і відповісти на запитання. З кожною правильною відповіддю «сніговий» кучугур «тане» (зменшується), а з неправильною – збільшується.
Орієнтовні запитання:
-Що робить шубка? (Гріє)
-Що роблять санчата? (Їдуть)
-Що робить сніжинка? (Падає)
-Що робить сніг? (Випадає)
-Що робить калюжа в мороз? (Замерзає)
-Що робить мороз зі щічками? (Щіпає)
8. Робота в зошиті.
Розглянути малюнки та сказати, хто що робить.
9.Вивчення вірша Грицька Бойка.
МОРОЗЕЦЬ
Морозець, морозець,
Не щіпай за щічки.
Теплі валянки у нас,
Шубки й рукавички.
Морозець, морозець,
Плеснемо в долоні!
У дівчаток і хлоп’ят
Носики червоні.
10.Підсумок