Організатор : Малафій С.В., Димков А.Г.
Дата початку: 10.02
Дата завершення: 14.02
Час початку: 09:00
Час завершення: 15:00
Місце проведення заходу: Миколаївський НВК
Опис :
В рамках тижня були проведені виховні заходи:
Мета: розвивати зорове сприймання, почуття кольору; розширити
діапазон почуттів, уяви, фантазії, виховувати емоційну чуй-
ність на художні образи; формувати художньо-образне мис-
лення як основи розвитку творчої особистості, її естетичних
смаків і потреб.
Обладнання: папір, акварельні фарби, щіточки, тканина, скло,
репродукції картин.
Хід заняття.
2. Дуже давно в одній чарівній країні жили по сусідству три казкові
принцеси. Вони жили зовсім поруч. З вікон своїх палаців вони могли бачити одна одну, але в гості вони не ходили і не дружили, тому що кожна з них була писаною красунею. І жодна не могла погодитись з тим, що дві принцеси такі самі гарні. Адже дівчата інколи бувають такими задаваками!
Принцеси і справді були красунями. Одна з них була жовта, як весняне сонечко, золотиста кульбабка. І сонце в її королівстві було таке ж жовте. І лимони, і кульбаба, і листочки та трава, навіть вода у ставку були теж жовтого кольору. Сумно бачити один жовтий колір навкруги.
А в іншої були найчервоніші яблука в саду, найпрекрасніші червоні троянди, правда, червоними були і небо, і море, і навіть червоні кішки ходили по червоних дахах. Так тривожно, коли навколо тебе усе тільки червоного кольору.
Зате у третьої принцеси було найсиніше небо і синя-синя вода в річці, сині васильки і кульбабка, і троянди, і навіть огірки на грядках за палацом були теж сині-сині. Б-рр! Навіть холодно стало від цього синього кольору!
Але одного разу… О! Що було одного разу! Пішов справжній дощ. Не дощ, а просто злива із сильним вітром і справжнім громом. Принцеси наказали міцно зачинити ставні на вікнах, а самі заховались у куточки, закрили голови подушками і чекали, коли ж закінчиться ця страшна буря!
Треба вам сказати, діти, що дощ був не простий, а чарівний. Він розмив фарби всіх трьох королівств і – ах! Коли принцеси виглянули у віконце, вони побачили, який чудесний, різнобарвний світ їх оточує!
Небо було синє у всіх трьох королівствах, над усіма засяяла веселка.
- Що це?
- Веселка!
Різнокольорова веселка об’єднала всі три королівства, три палаци. Принцеси не могли всидіти дома і побігли на луг. Луг увесь був в росі. Зелена трава! Рожеві дзвоники, голубі, білі. Дівчата бігали лугом і раділи казковій розмаїтості чарівного світу!
Почекайте, чари ще не закінчились! Адже ми з вами у чарівній країні Мистецтва! І ми зараз всі художники-чарівники будемо малювати казковий луг для принцес.
3. У мене в руках звичайний аркуш паперу. На вологе скло пензликом я наношу фарби, з усіх вибираючи ті, які найбільше мені приємні. А тепер побачимо, що стане з аркушем, якщо його скропити водою чарівного дощу. Кладемо аркуш на скло, можемо його покрутити, потягнути, гарненько притиснути.
Заплющили очі і повільно рахуємо: один, два, три, аркуш, оживи! Обережно перевертаємо папір. І о диво! На ньому ожили загадкові картини чарівного світу мистецтва.
4. Учні працюють самостійно. Створюють три малюнки. Даєм їм просохнути і підписуємо роботи.
- Буде оформлена виставка «Вернісаж 5 класу».
На батьківських зборах на основі цих малюнків за кольоровою гамою використаних фарб буде зроблений психологічний аналіз душевного стану дитини під час творчої роботи.
(дата проведення – 12 лютого 2014):
1. Десять теоретичних запитань 1 команді:
1) Український народний духовий муз. Інструмент великої довжини {до 3 метрів }, поширений у західних областях України. { трембіта}
2)З якої дитячої опери взято цей уривок: ,,Я лисичка, я сестричка, не сиджу без діла, я гусятка пасла,полювать ходила’’?{о.,, Коза – Дереза’’ М. Лисенка }
3)Український мандрівний музикант 17 – 19 століть. { кобзар }
4) Найвищий музичний навчальний заклад. { консерваторія }
5)Хто зробив обробку української народної пісні ,,Щедрик’’ ?
{ М. Леонтович}
6) Графічне зображення музичного звука. { нота } 7)Головний стійкий звук мелодії що викликає відчуття і її закінченості. { тоніка } 8)Сукупність кількох звуків що виконується одночасно. { акорд } 9)Відстань між двома звуками по висоті. { інтервал} 10)Найменший смичковий інструмент. { скрипка }
Десять теоретичних запитань 2 команді
1)Автори гімну України.{ муз.М. Вербицького сл.П. Чубинського} 2)Автори пісні ,, Зоре моя вечірняя ‘’ { муз. Я. Cтепового вірші Т. Шевченка } 3)Українські народні танці. { гопак, козачок, метелиця } 4) Ансамбль з трьох виконавців. {тріо } 5)Музикант який грає на цимбалах. { цимбаліст } 6)Музичний інструмент іспанського походження із 6 струн. { гітара } 7)Низький жіночий голос. { альт }
8)Керівник хору. { хормейстер }
9) Крапка, що стоїть праворуч від ноти або паузи. { збільшує тривалості ноти або паузи у півтора рази }
10) Найбільший інструмент із сімейства смичкових. { контрабас}
3. П’ять музичних загадок від 1 –ої класу:
1)Ну й велика в хлопця скрипка – відвести не міг очей. Звук низький, баритональний – це і є…{ віолончель }
2)Я – ані скрипка, ані бас, сама із деревини, Та звеселю й спечалю вас, коли мій спів полине. З моїх складів неважко скласти словечка ,, сопка’’ й ,, спілка’’, Отож, назвіть мене, будь ласка, зовуся я … { сопілка } 3)Як пісні свої співає цей старенький бандурист, Відчуваєш в серці жар. Хто ж він є ? – Співець - … { кобзар }
4)Ось казахський інструмент – дві струни на довгій деці. Взяв акин його та й гра. Це відома всім … { домра }
5)Зверху кожа, знизу тоже, а в середині пусто. {барабан }
П’ять музичних загадок від 2 команди к:
1)Я ваша подруга, я ваша попутчица, В пути без меня ничего не получится.Со мною, друзья, всегдаинтересно. Узнали кто я? Ну, конечно, же… { песня }
2)Веселятся музыканты улыбнулся дирижер, лад в котором мы играем называется … { мажор }
3) Чтоб еще артист сплясал, отгадай, что зал кричал? { бис } 4) В нем четыре музыканта виртуоза и таланта, Пропоют любой мотив, как зовется коллектив? { квартет }
5) Этот струнный инструмент зазвенит в любой момент. И на сцене, в лучшем зале и в походе на привале… { гитара }
Необхідно виділити ноти в словах. Наприклад: дорога, мімоза,…
За кожну правильну відповідь: 1 бал
Парасолька Міф Маляр Посольство Ремісник
Сіно Доручення Клякса Міліція
Фасоль Домовий Факт Рекорд
Мішень Валянок Вареник Сіль
Арфа Колядка
Капітани отримують однакові завдання, в яких повинні відгадати музичні слова.
А | Р | Ф | А | Е | Ф | А | М | П |
О | Н | А | М | Д | О | Н | Л | Р |
П | О | Г | И | А | Р | И | Я | Н |
Е | Т | О | О | К | Т | А | В | А |
Р | А | Т | Т | П | Е | С | Н | Я |
А | С | К | Р | И | П | К | А | Н |
М | Е | Л | О | Д | И | Я | Ф | О |
К | О | Н | Т | Р | А | Б | А | С |
В | А | Л | Ь | С | Н | Р | Е | И |
Т | А | К | Т | Р | О | Я | Л | Ь |
Гра з вболівальниками.
Вчитель говорить перше слово назви групи, а вболівальники продовжують, поки не помиляться
Наприклад:
Вчитель Опетые Руки Ногу Руки Агата Чай Дискотека Чунга | Учні мошенники вверх свело вверх Кристи Вдвоем Авария Чанга |
Чунга-чанга – не група, а назва пісні, і так далі...
5. Конкурс «Хто швидше»
1. Назвіть пташку, в назві якої є нота "РЕ”. (Черепаха,орел, гречка)
2. Птах, в назві якого є нота мі. (Фламінго)
3. Растение, в названии которого есть нота "СОЛЬ” и еще одна нота? (Фасоль)
4. Порода домашніх собак, де є нота до. (Бульдог,)
5.Назвіть пташку, в назві якої є нота "РЕ”.
5. рослина, де є нота до(подорожник)
6. Назвіть плазуна , в назві якого є нота "РЕ”.
зернову культуру,
За кожну відповідь – 1 бал
Підсумок уроку
Конкурс творчих робіт.